Leden 2015

DIARY | from January

31. ledna 2015 v 17:59 | Terr |  diary
Chtěla bych se omluvit za svou nepřítomnost. I když už sem moc lidí nechodí - můžu si za to sama, ano vím.
Ale teď vám nějak objasním co se dělo, proč jsem tu nebyla a jak to bude dál!
Tento článek bude nejspíše delší a bude doplněn o spoustu fotek, takže si běžte udělat čaj nebo kávu ať u toho čtení neusnete! :)
Více v celém článku :)

Nad čím se pozastavím na FB

16. ledna 2015 v 18:58 | Terr |  clanek na tema
Jelikož FB je teď nejrozšířenější sociální sítí a má ho snad skoro každý, dozvíte se tam kolikrát i to co nechcete.
Já se často nad typy některých věcí pozastavím a snažím se pochopit PROČ to dělají a JAKÝ to má význam.
O pár z nich se s Vámi podělím.

Holky co si po půl roce vztahu (někdy i méně) mění své příjmení na příjmení svého kluka.
• Vždy si říkám, proč to dělají. Vždyť příjmení se mění až po svatbě a oni po svatbě nejsou, tak proč? Mě osobně to přijde trapné. Mám přítele už 2 a půl roku a nenapadlo by mě změnit si příjmení na jeho. Co z toho ta holka má? To je prostě jeden z důkazů jak sociální sítě ovlivňují myšlení a jednání. Protože kdyby FB nebylo, možná by se ani nepoznali a mohla by si to psát maximálně na sešity, kde to však nevidí celý svět a pak když ji někdo hledá podle jména nenajde ji.

Momentálně populární "mezinárodní dny".
• Aka mezinárodní dny totálních blbostí. Už jsem viděla mezinárodní den objímání, líbání, sexu, šahání na zadek, šahání na prsa, šahání na přirození, den kdy se všichni bodneme, den kdy se všichni ožereme apod. Vážně nevím, jestli někdo potřebuje přesný den kdym á někoho obejmout nebo se jít ožrat a to ostatní je v závislosti zda má vztah nebo to má zařízené jinak nebo je nezadaný. Takže tyhle dny absolutně nechápu, ale ten den kdy se všichni bodnem je alespoň něco směšného. V dnešní době asi potřebují všichni mít na něco den, aby věděli kdy třeba políbit svoji partnerku? Really?

One like, one pray.
• Jako kdyby dětem v Africe nebo na jiném konci světa, kde mají nějaké problémy pomohl like na fb. Tohle mi vysvětlete co si ti lidi myslí, je to jedině tah na likes a stránky z toho berou vyšší sledovanosti a návštěvnosti. Opravdu to nikomu nepomůže.

Moralisté.
• Existují stránky jako "černý humor" a "přiznání zmrdů", které já nadevše nejvíc sleduji a bavím se u nich. Ale najdou se i tací, kteří do "přiznání zmrdů" píšou komentáře, že to bylo fakt hnusný, že se to neděla apodobně. Libi, proboha, proč se to asi jmenuje přiznání zmrdů? Pokud s tím máte problém, nečtěte si to, ale kolikrát jsou tam fakt hrozný věci, tak nemoralizujte nikdo na to není zvědave ja jen vás všichni návštěvníci té stránky zhejtujou. A černý humor je prostě černý humor, ten nezměníte. Černý humor je jako nohy, někdo je má a někdo ne.

A nad čím se pozastavíte na FB Vy?